Co je dobré vědět

Příchod dětí do MŠ

6,30 – 8,30
(od 6,30 do 7,45 se děti scházejí v herně v přízemí)

Tuto dobu je nutné dodržovat, pozdní příchody narušují dopolední práci i hru dětí. Komplikují dopolední úklid.

Odchod dětí z MŠ po obědě

11,45 – 13,15
(Děti ze II. patra obědvají od 11,30 do 12,00)
(Děti z I. patra obědvají od 12,00 do 12,30)
(Děti z přízemí obědvají od 12,15 do 12,45)

Odchod dětí z MŠ odpoledne

14,30 – 17,00
(od 16,00 do 17,00 se děti rozcházejí z herny v přízemí, případně ze školní zahrady)

Provoz MŠ končí v 17,00 – kdy se budova zamyká.

Snažte se vyzvedávat své dítě včas (nejpozději 16,45)

Informace

Většinu informací předávají rodičům paní učitelky jednotlivých tříd osobně, ale je možné je vyhledat i na nástěnkách v šatnách jednotivých tříd, nebo na chodbách školy.

• V přízemí mezi vchodovými dveřmi a šatnou zelené třídy najdete informace hospodářky školy o termínech placení školného a stravného, dále je zde vyvěšen aktuální týdenní jídelníček
  • Protější nástěnka upozorňuje na akce pořádané školou, informace Klubu rodičů a další informace pro všechny rodiče.
  • Každá třída má vyhrazené místo, kde informuje o akcích třídy.

Několik poznámek k oblečení

Každé dítě má v šatně svou skříňku, do které si ukládá věci, v nichž přišlo z domova. Ve skříňce by mělo mít i náhradní kalhotky, ponožky a tričko. Ve volné přihrádce pod skříňkou je místo na oblečení na zahradu, které by mělo být spíše starší, pohodlné.S věcmi v této přihrádce by si mělo dítě vystačit – není dobré, když musí otevírat horní skříňku, kterou by mělo používat pouze s dospělým. Nad skříňkou s dvířky je umístěn dvojregál, kde má každé dítě svoje holinky a pláštěnku. To proto, že chodíme ven téměř za každého počasí.

Pohodlné oblečení na hraní ve třídě - často pracujeme s barvami a ostatními materiály, kterými se děti mohou ušpinit, proto je lepší starší oblečení, na které nemusí dítě dávat tolik pozor a může se plně soustředit na svou práci. Nemusí se strachovat Co tomu řekne maminka! To tričko bylo nový! Mamka se bude zlobit! atp.

Naopak řekne-li Vám dítko,že „se jde zítra do divadla“, je dobré myslet na parádu.

Věci by měly být podepsané, děti jsou malé a některé své věci nepoznávají. Nejčastěji se hledají vyměněné bačkůrky a pyžama. Pyžamko si děti nosí do MŠ v pondělí a v pátek jej odnášejí domů.

A prosba nakonec

Všechno oblečení i jeho součásti by měly být funkční – zipy, knoflíky …

Kupujete-li obuv, vyberte takový typ, který si dítě dokáže samo obout.

Oblečení a obuv by měly být dostatečně velké.

Při odchodu z MŠ kontrolujte, zda-li je prádlo použitelné na druhý den a je-li obráceno na líc. Rozvažte, prosím, také uzle na botách.